Az olvasás mindenkié? - workshop a Civil Közoktatási Platform és a Tanítanék Mozgalom közös szervezésében


Kell-e olvasni és olvastatni a mesterséges intelligencia korában? Mi a szerepe az olvasásnak az életminőségben, a társadalmi mobilitásban és sikerességben? Miért rekesztődnek ki oly sokan az olvasás nyújtotta előnyökből? Olvasásra bírható az alfa-generáció?

Az olvasáskutatások és a szövegértési tesztek lesújtó tendenciákat mutatnak. Ennek egyik oka, hogy a témát számos közhely és tévhit övezi, amelyek rossz gyakorlatokat szülnek, többek között, az óvodákban, iskolákban, a szülők és a diákok mindennapi gyakorlatában.

A közhelyeken, tévhiteken való túllépésért, a holtpontról való elmozdulásért sokan tehetnek, ehhez kínálunk eszközöket, melyek a témával kapcsolatos párbeszédet segítik a probléma gyökerének keresésével, a megértésére való törekvéssel, új nézőpontok bemutatásával és cselekvésre késztetéssel.

A foglalkozást vezetik: Dömsödy Andrea könyvtáros, könyvtárpedagógiai szakértő és Bakó Katalin könyvtárostanár, magyartanár, Népmesekincstár foglalkozásvezető

Időpont:

Március 28., csütörtök, 16:00-18:00

Helyszín: online

Kiknek szól: A műhelyre várjuk azokat, akik “csak” gondolkodnának saját lehetőségeiken, azokat, akik új nézőpontot keresnek az (iskolai) partnerek megtalálásához. Különösen ajánljuk óvodai és iskolai közösségeknek és dolgozóknak, szülőknek, pedagógusnak és könyvtárpedagógusoknak, fejlesztőpedagógusoknak, könyvtárosoknak, munkáltatóknak.

Bővebben a projektről: https://ckpinfo.hu/onfejleszto-kozossegek/  

#kozosertekeink, #CERV

Támogatta