A pedagógus - szülő kapcsolat jobbítása - workshop a Civil Közoktatási Platform és a Tanítanék Mozgalom közös szervezésében


Miért jó, ha aktív a kapcsolat a pedagógus és a szülő között? Hol csúszik félre a szülő-pedagógus kommunikáció? Elvárható a pedagógustól, hogy érdemben foglalkozzon minden szülő által jelzett problémával? Elvárható a szülőtől, hogy komolyan vegye a pedagógus javaslatait? Gyermekeink érdekében hogyan lehetünk partnerek?

Gyakori tapasztalat, hogy a szülők és a pedagógusok között kevés a kommunikáció és a megértés, sok viszont a feszültség. Változtatni nem könnyű, mégis elkerülhetetlen, ha jobb oktatást szeretnénk gyerekeinknek.

A pedagógusok már most is a végletekig túl vannak terhelve, és a szülőkkel való kapcsolattartás a fontossági sorrendben gyakran az utolsók között szerepel. Mégis úgy gondoljuk, bőségesen megtérül a szülői kapcsolattartásba fektetett energia.

Ezzel egyrészt a napi munkát is megkönnyíthetjük, a jobb együttműködés pozitívan kihat a gyerekekre, javulhat az órai munka hatékonysága. Másrészt az országos oktatáspolitikai problémákban, köztük akár a pedagógusok méltó anyagi és erkölcsi megbecsülésében is csak a társadalmi támogatottság javításával tudunk előrelépni, és ezt helyi szinten kell elkezdeni.

A beszélgetés során segíthetjük egymást annak megértésében, hogy egyes konkrét esetekben mi okozhatja a nehézséget és az elakadást a pedagógus-szülő kapcsolatban, és konkrét gyakorlati tippeket is adunk, amik segíthetnek.

Foglalkozásvezető: Miklós György (Szülői Hang)

Időpont: Március 7. (csütörtök) 17:00

Helyszín: online

Kiknek szól: Óvodai, iskolai közösségeknek és dolgozóknak, szülőknek, pedagógusoknak, pedagógusjelölteknek, fenntartóknak, és mindenkinek, akit érdekel az oktatás és a jövő.

Bővebben a projektről: https://ckpinfo.hu/onfejleszto-kozossegek/  

#kozosertekeink, #CERV

Támogatta